A teremcipők egy dologban hasonlítanak: mindegyik egy beltérben végezhető sportághoz tartozik; a különbségek azonban sportáganként mások!
Amikor azt mondjuk: teremcipő, a legtöbbeknek a teremfoci ugorhat be, ám ezen túl még számos olyan sportág létezik, amelyhez speciális lábbelire van szükség; ilyen például a squash, avagy a fallabda is, ami az utóbbi évtizedekben igen népszerűvé vált hazánkban is. A squash cipők első ránézésre nem nagyon különböztethetőek meg más teremcipőktől, azonban a látszat csal: ezeket a lábbeliket kifejezetten ehhez a sportághoz fejlesztették ki.
A squash cipő talpa a leginkább speciális, ugyanis csupán egyetlen feladata van, az viszont kiemelten fontos: meg kell akadályoznia a játékos megcsúszását. A csúszásgátló tulajdonság híján gyakoriak lennének a sérülések, és persze a játék is jóval nehezebb lenne, hiszen ha a játékosnak stabilitás megőrzésére kell figyelnie, akkor a játék már inkább csak nehéz lesz, nem élvezetes. A megfelelő squash cipő tehát mind a biztonságra, mind a jó szórakozásra garanciát nyújt.
Mondhatnánk, hogy ehhez képest a röplabda cipő egészen más, ám valójában sokban hasonlít más teremcipőkre, akadnak azonban különbségek is. A teremcipők esetében minden sportágnál alapvető tulajdonság a csúszásgátló talp, és ez a röplabda cipőknél is megállja a helyét, hiszen ez a sport is a hirtelen és gyors irányváltásokról szól, ami egy csúszásra hajlamos cipőben minimum sérülésveszélyes lenne. A talpkiképzés tehát a röplabda cipők esetében is erre helyezi a hangsúlyt, a különbség a cipőfelsőrész kialakításában keresendő.
Egy jó röplabda cipő megfelelő támasztással és párnázottsággal rendelkezik, ami egyrészt azért szükséges, hogy a mozgás benne stabil és biztonságos lehessen, másrészt pedig az ütésektől védi a lábfejet. Emellett fontos tulajdonság még egy röplabdázáshoz készült teremcipő esetében a megfelelő illeszkedés: egy jó röplabda cipő olyan, mint egy kesztyű, azaz körbeveszi a lábat, és szinte a játékos testének részévé válik. Annak érdekében, hogy ez megvalósulhasson, a standard méretek közötti alméretek is rendelkezésre állnak.
A kézilabda cipők is hasonlóak, hiszen e sportágban szintén fontos a talp csúszásának megakadályozása; a teremcipőknél ez mondhatni általános. A felsőrésznél azonban szembetűnő, hogy számos szellőzőnyílás, illetve könnyítés található - bár ez nem általános -, és, ha kézbe veszünk egy kézilabda cipőt, elsőre feltűnik, hogy mennyire könnyű. Mivel egy kézilabda meccsen gyakoriak a hirtelen irányváltások és kitámasztások, fontos, hogy a kézilabda cipő szorosan tartsa a lábfejet és a bokát, hiszen ilyenkor a bokaszalag-szakadás bármikor bekövetkezhet. A biztonság tehát e teremcipő-típus esetében is elsődleges, de persze a dizájn is lehet olyan, ami magára vonzza a tekinteteket.
Amennyiben felkeltettük az érdeklődésedet a teremcipők iránt, tekintsd meg webáruházunk kínálatát, válassz squash, röplabda és kézilabda cipőink közül, majd add le rendelésed mindössze néhány kattintással, ha pedig kérdésed lenne termékeinkkel, vagy a rendelés menetével kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!